Devoteam får ny teknologichef

Jakob Leander overtager rollen som rådgivnings- og teknologichef for den danske afdeling. Tidligere har han beskæftiget med Microsoft Cloud. I fritiden forsøger han at holde elregningerne nede.
Jakob Leander er nr. to fra Venstre. Han er startet i Devoteams cloudafdeling, som han skal lede. | Foto: PR
Jakob Leander er nr. to fra Venstre. Han er startet i Devoteams cloudafdeling, som han skal lede. | Foto: PR

Ny mand i spidsen i spidsen for Devoteams teknologi- og rådgivningsafdeling. Jakob Leander bliver ansvarlig for at servicere kunder indenfor Microsoft cloud.

Allerede abonnent?Log ind her

Læs hele artiklen

Få adgang i 14 dage for 0 kr. Det kræver intet kreditkort, og du vil ikke overgå til et betalt abonnement efterfølgende.

Med din prøveperiode får du:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Modtag vores daglige nyhedsbreve
  • Fuld adgang til vores app
!
!
Skal indeholde mindst 6 tegn
!
Skal indeholde mindst 2 tegn
!
Skal indeholde mindst 2 tegn

Få fuld adgang til dig og dine kollegaer

Start et gratis virksomhedsprøveabonnement

Del artikel

Relaterede artikler:

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vær på forkant med udviklingen. Få den nyeste viden fra branchen med vores nyhedsbrev.

!
Nyhedsbrevsvilkår

Forsiden lige nu

Læs også

Mia Grosen sidder i DI’s advisory board for entreprenørskab, som netop har sendt anbefalinger til regeringen, hvor ét af dem er, at der bør laves en rågivingsindsats for scaleups med internationale ambitioner. | Foto: PR

Danske startups skal tænke større end Danmark

For abonnenter